תפריט נגישות


מחצית החיים  @WebApp.מחצית החיים  

ההבטחה האסורה-לורנה קוק 

 חוות דעת אישית/לי יניני

אהבתי את הספר הקודם "הכפר האבוד" ולכן צללתי גם לספר הנוכחי. אני מודה שהסוף הפתיע אבל היה צפוי שתהיה איזו דרמה, רק שאני לא ניחשתי אותה.

הסיפור מגולל בין שתי תקופות: סקוטלנד 1940 בצל מלחמת העולם השנייה וסקוטלנד 2020 בהפרש של 80 שנה.

בסקוטלנד 2020 קיט מאסה בעבודתה כאשת יחסי ציבור ואירוע מסוים מהווה עבורה טריגר  לביצוע שינוי בחייה. בעקבות החלטתה היא מרחיקה מלונדון לאחוזת אינהאמורי העתיקה. 

בדרך לאחוזה היא פוגשת במקרה את בעל האחוזה-ג'ימס... מפגש לא כל כך מלבב. היא מתחילה בעבודתה באחוזה. מסתדרת היטב עם ליז אמו של ג'יימס ותוך כדי מגלה שלבעלי האחוזה אזל הכסף, ואין ביכולתם להעביר לה שכר כמובטח.

בהברקה של רגע נסחפו קייט וג'יימס לגילוי מאורעות שהתרחשו באחוזה. האם רעיון שלהם יהווה גלגל הצלה ויציף את בעלי האחוזה מהתהום הכלכלי אליו נקלעו?

בסקוטנלד 1940 קונסטנס חגגה יום הולדת 21. במהלך מסיבת רבת המשתתפים היא חומקת לטיול וטובלת באגם הצמוד לאחוזה. פתאום להגד עינה מתרסק מטוס ישירות לאגם. הטיס ניצל בזכות תושייתה של קונסטנס. היא מסתירה את הטייס בבית הצייד ביער הסמוך לאחוזה ודואגת לו למזון ושתייה. בד בבד הטייס משיל מעליו את קורות חייו הקודמים ושניהם מתקרבים. קונסטנס מצאה את עצמה מאוהבת בטייס ושומרת את הסוד שסיפר לה. 

מה הסוד? כיצד הסוד ישפיע על חייה ומה יהיו השלכותיו? 

בין שתי התקופות ישנו ממשק שחושף סודות משפחה שהוסתרו. מה הן?

הכתיבה של לורנה קוק ממגנטת ומרתקת. קל להתאהב בדמויות השזורות בסיפור.

הספר חושף שתי נשים אמיצות שניצבות מול החלטות לא קלות שישפיעו על עתידן.

מומלץ לאוהבי הרומנים הכתובים בהשראת ההיסטוריה.

תיהנו

לי יניני

הוצאה: תכלת, פרוזה תרגום, תרגום: רחל לביא, 364 עמודים, 2022